VAROVÁNÍ: Hojná chvála stále snadno nabízí v mém domě

Nejsem úplně neinformován současným dialogem v rodičovských kruzích o nebezpečí nadměrné, nezasloužené chvály. Stejně jako poměrně pravděpodobně kazí schopnost mého dítěte přijímat kritiku nebo objevovat vnitřní motivaci k tomu, aby pro cokoli obtížně pracovala, ať už jde o to. Umožněte mi ukázat vám dva případy, kdy jsem cítil, že musím Juliana zajistit před strašlivou realitou o jeho nedostatcích a také ho chválí.

Příklad 1: Jeho nadšení pro magii.

Na Vánoce, bit vole dostal magickou sadu. Fancies sám ohledně prázdnin a také strávil spoustu času chůzí stejně jako naši příbuzní a vytahovali mince z uší. Rovněž využil nástroje v magické sadě k trikům. Je mu pět let a ještě není věřící ve staré pořekadlo „praxe je dokonalá“. Chtěl by zašeptat trik o své technice do vašeho ucha a pak se potom před vámi bavit technikou, stále očekávat, že na tváři uvidí překvapený pohled. Jaká je správná odpověď?

Stejně jako jeho ostatní příbuzní jsem mu představil svou překvapenou tvář. Ach ano, ano. Neřekl jsem: „Julian, je to docela zřejmé, jak jsi to udělal.“

Když zvedl mezi prsty dvě mince a řekl mi, že existuje jen jedna mince, že se chystá proměnit ve dvě, neřekl jsem: „Z nemotorné metody vaše pětileté prsty drží tyto mince, Vidím, že jsou jich dva. “

Řekl jsem: „Páni! Jaký úžasný trik. “ Nebo jsem snad řekl: „Líbí se mi bezpodmínečně, i když sání magie.“ Jaký je v tom rozdíl?

Příklad 2: Hra s ideálem a také špatné odpovědi

Dostal ještě jeden dárek: hra s postavami z PBS neuvěřitelně, proč jsme obrovští fanoušci. Je to druh hry ve stylu Candyland, avšak karty, které přitahujete, mají na nich obavy do čtení. Hráči si udržují své karty, pokud odpoví na obavy správně a nenechají je, pokud budou odpovědět nesprávně. Dovolte mi tedy být jasně, jedná se o akademickou hru pro mladé lidi ve třech, s obavami o fonetiku, stejně jako děti jsou penalizovány, pokud předpokládají nesprávně. Stejně jako by si hráli s rodičem nebo s osmiletým sourozencem, není to přesně rovné podmínky, že? Je možné, že osmiletý by často nebyl schopen poukazovat na první písmeno slova „drak“?

Takže, když Julianův tah potřeboval, aby dodal slovo, které se rýmuje s vrtáním, stejně jako řekl: „Ona“ jako v „Ona bude kolem hory“, určitě jsem mu řekl, že je ideální jako Ať ho nechte nechat kartu. Za prvé, docela vyslovuje „ona bude“, jak Shill ‘kolem těchto částí, stejně jako za druhé, věřil jsem, že to byl spíše vynalézavý rým, stejně jako jsem ho za to tleskal.

Neřekl jsem: „Vlastně se zdá trochu jiná. Mnohem lepší rým je „výplň“ nebo „kopec“. Nyní si tuto kartu nemůžete ponechat, takže v tomto okamžiku je nepravděpodobné, že můžete hru vyhrát. “

Pokud roste stejně, jak je to kousná děvka, jen to za mě obviňujte, dobře?

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.