Snižte poporodní stres

Mezi moje vzpomínky na střední školu, někteří z mých nejúžasnějších se smějí tak tvrdě, že jsem plakal (většinou v nevhodných situacích, jako je psychologická třída nebo služby Yom Kippur). Jedním z lidí, kteří byli za toto chování často zodpovědní, je Alison, na obrázku níže.

Nebyl jsem vůbec překvapen, když jsem se dozvěděl, že se Alison jako dospělý stal terapeutem. Její snadný přístup k jazyku, který přesně popisuje pocity – něco, co většina teenagerů úplně chybí – mi tehdy vždy vynikla. Dnes udělala kariéru z toho, že byla nesouzená a empatická jako rodinný terapeutka.

Zde jsou klíčové věci, které Alison, sama máma dvou, chce, aby každá nová maminka věděla:

Přestaň se bít. Re a znovu a znovu recitujte mantru, jako je „dělám dost“ nebo „dělám to nejlepší, co umím“. Mnoho maminek má pocit, že by to měli dělat „všechno“. Ale držení, krmení a změna vašeho dítěte jsou všechny úspěchy, které by měly být řádně zaznamenány. A pokud se nedostanete na úklid, prádlo a přípravu organické dětské výživy, to je O.K. Protože „děláte dost.“

Odstraňte slovo „by měly“ z vaší slovní zásoby. Uvědomte si své myšlenky a prohlášení, která zahrnují slovo. Existuje jen velmi málo ramen, které jsou ve skutečnosti. Měli byste své dítě poskytnout základní potřeby. Ale když si všimnete, že se cítíte, jako byste se měli cítit šťastnější, nebo byste si měli udělat zápisník, abyste si pamatovali každý milník, který vaše dítě dosáhne, zkuste si uvědomit, že toto slovo může být škodlivé a zhoršuje se. (Viz Tip č. 1 Přestaň se bít.)

Udělejte si čas na něco (cokoli!) Pro sebe. Mějte na paměti, že to děláte, aby to nebylo bez povšimnutí. Například: „Právě teď sleduji bakaláře, protože si to zasloužím. To je odměna, kterou si dávám za to, že jsem dnes tak tvrdě pracoval a tuto činnost si užívám. “

Vyhněte se článkům, knihám nebo lidem, kteří vám řeknou „správný“ cestu k rodiči. Neexistuje žádný „správný“ způsob. A vsadím se, že bude existovat další kniha, která přijde, aby byla v rozporu s prvním, jen aby vás nechala zmatený a frustrovaný. Věřte svým instinktům a odkazujte na mantru „Dělám to nejlepší, co umím.

Plánujte vaši podporu předem. Obzvláště pokud jste obvykle vysoký, nebo nemáte mnoho rodin nebo kamarádů poblíž. Oslovte lidi, dejte jim vědět, že máte těžký čas, navštěvujete podpůrné skupiny a kluby maminek. Dejte svému partnerovi vědět, že k zotavení potřebujete hodinu, nebo že za večeři prostě nemůžete mít na starosti. Možná vás překvapí, kolik lidí rozumí a jsou ochotni pomoci.

Vsadím se, že s vámi mluví alespoň jeden z Alisonových tipů. Který to bylo?

Příští týden se vrátí, aby nám řekla, jak poznat, zda potřebujete terapii a jak přesně může terapie pomoci.

Více> Alison Macur je Livermore, terapeut založený na CA.

Leave a Reply

Your email address will not be published.