Nejlepší den venku s Oliverem

denně s Oliverem vzhledem k tomu, že Alexanderův příchod dosud byl jen málo a daleko. S malým bratrem v závěsu a pravidelnou předškolní školou je těžké si pro sebe dostat můj čtyřletý.

Víkendy se týkají zábavného rodinného času, ale opět jsme to všichni společně, což je úžasné, ale často je dobré si pro sebe prostě mít matku a dítě nepřetržitý čas!

Takže minulý týden jsem se rozhodl, že se věci změní. Stýskalo se mi mnohem více než kdy jindy, když jsem se vzhledem k tomu, že se vrátil na předškolní Vánoce a byl si vědom toho, jak závistí se o svém bratrovi často cítí, věděl jsem, že mě potřebuje a jen mě, abych na něj osprchoval nějakou nerozdělenou pozornost.

Způsob, jakým se cítí, je normální. Mistr Oliver byl malý princ, kterého jsme se všichni točili, než přišel Alexander a přizpůsobení pro něj nebylo snadné. Pomalu se tam dostáváme a děti se navzájem milují (když nebojí), ale věděl jsem, že to pomůže věcem.

S nově změněným pracovním rozvrhem, který mi umožňuje mnohem více prostoje, jsem Olivera vytáhl z předškolního dne jeden den v týdnu, abychom mohli mít čas matky a dítě.

Moje úžasná maminka se toho dne stará o Alexandra a Olivera a já jsme bezplatný, abychom se potulovali po městě (udělejte to přeskočené, které bylo neuvěřitelně zábavné) a dělejte, jak my potěšíme, a tento týden to je přesně to, co jsme udělali! Žádná práce, žádné rozptýlení, jen můj miláček a já a já přeskočíme kolem Leeds společně na malé dobrodružství …

Nejprve jsme zamířili k občerstvení na elegantní, ale děti přátelské k filmu a Union ve Victoria Quarter pro Green Juice (ME) a ošetření žetonů pro Olivera, než jsme se vydali na oběd na oběd Gourmet Burgers, Guacamole a SELESLAW v Miller & Carter v Miller & Carter .

Pojďte k mami!

Oliver se rozhodl ukázat mi „trik“, který byl pitnou vodou prsty. Snažil se nesmát.

Poté k mému milovanému institutu Henryho Moore v centru města Leeds pro současnou výstavu Dennis Oppenheim.

S neustále se měnícími výstavami bylo toto místo vlastně mým duchovním domovem, když jsem studoval umění jako jeden z mých A’Levels před mnoha měsíci. Myslím, že by mohli mít ve své knihovně stále moje esej, která se od té doby zastrčila vzadu (možná to bude muset při příště navštívit) a je to opravdu úžasně klidný prostor, bezplatný a otevřený všem.

Nebudete se zabývat záměrně pro děti, na tom nezáleží. Děti jsou vítány s otevřenou náručí a sochami, které se cítím zejména, zdá se, že s dětmi rezonují, cítí se hmatatelné a jsou velké nebo velké, nikdy nepřestanou stimulovat a fascinovat děti i dospělé.

Když viděl Oliver procházet se kolem tohoto „vibračního lesa (ze série ohňostrojů), 1982“ (viz níže uvedená kreditní skóre)* byl nádherný. Rozhodl se, že se podobala lodi a řekl mi, abych se ujistil, že ohňostroje vzadu jsou bezpečné. Ano, pane!

Umění je o ztrátě sebe a vaší představivosti v okamžiku, kdy se jedná o metaforické zrcadlo, které se drželo v realitě nebo fantastickém díle, který vás přepravuje časem a/nebo místem a prostorem-je to radost, útěk, dojemnou emocionální pravdu … a tam tam není nic mnohem mnohem bezplatnějšího ani přehledního jako mysl dítěte.

Normálně nemáte dovoleno fotografovat, ale okouzlující PR tam Rebecca poznala z tohoto blogu (sláva na poslední ha!) A schválila. Yay!

Když jsme odešli, podívali jsme se na (získejte to?) Tuto venkovní šachovou desku, kterou Oliver považoval za fascinující (pokud trochu rozzlobený, že nemohl hrát s kousky, protože hra již probíhala). Myslím, že musím investovat do jednoho z nich do zahrady!

Několik stop daleko je Leeds Art Gallery, kreativní útočiště pro velké a malé lidi, každý pokoj praskl s příjemně, „pravděpodobně nejlepší sbírka britského umění dvacátého století mimo Londýn“ (John Russell Taylor, The Times).

Také s měnícími se sbírkami jsme se s Oliverem putovali mezi pokoji, které přijímaly Henryho Moore, Barbaru Hepworthovou, Atkinson Grimshaw, Jacob Kramer a jejich současníky: Paula Rego, Bridget Riley, Georgina Starr, Tony Cragg, Antony Gormley a Francis Bacon. Olivera jsem vzal předtím, několikrát, ale teď ve věku 4 let vypadal mnohem více angažovaný než kdy předtím … pokud ne příliš „zasnoubený“…

Snažil jsem se mu popsat, že se nesmíme dotknout soch na displeji, ale jeho touha tak učinit přemohla moje odvolání (Omlouvám se Leeds Art Gallery pro jakékoli malé otisky prstů). Byl to jen jeden nebo dva ve vší upřímnosti a v době, kdy jsme zvedli, že jsme odešli, zdálo se, že uchopil koncept pohledu a nedotýkal se. Docela lekce.

Je třeba říci, že v tomto ohledu bere po své babičce, která je také milovníkem umění, a jednou mi poznamenal v Paříži Musee d’Orsay, že se prostě musela dotknout soch a pokud by ji někdo pokáral, ona by byla Odpovězte, že je slepá. Správně, tedy!

… Zpět do galerie umění Leeds City, pièce_de_résistance, musí existovat dětská oblast (nahoře), která měla jemnéSochy hedvábného papíru visící ze stropu (nahoře), aranžmá pro imaginativní hru na podlaze, profesionální sady a kartáče akvarelu spolu s mnohem více hedvábním papírem, kartou a prutů pro vytváření květin a textilní experimentální brodibosti .

Bylo to pro nás nebeské! Moje první láska je malba a ta, kterou jsem skoro studoval v uni (s místem používaným v Ruskin, Oxford Uni, ale vybral jsem film v Goldsmiths, Uni of Lon), takže jsme tam seděli, moje dítě a já pro to, co vypadalo jako minuty, ale bylo na Nejméně hodinu nebo více, malování, výroba květin, výslechu, hraní, smích. Rozradostněný.

Sloužilo to jako tip, který se musím vrátit do stojanu. Svou práci jsem předtím vystavoval, ale vzhledem k tomu, že děti se ani načrtly, ale já jsem přišel na to, abych začal znovu … níže je akvarel, který jsem za pár minut šustil. Token, který jsem si vzal domů dne.

Můj rychlý malý akvarel vytvořený s Oliverem

Šálek hraběte Grey a nějaká šumivá voda v podmanivé kavárně Art Deco nás tam podávala před rychlou návštěvou městské knihovny vedle. Četl jsem příběh Oliverovi a vybrali jsme si hrst knih, abychom vytáhli s dinosaury a abecedou (který Oliver měl dovoleno, aby se hodně ořešil k svému potěšení), než se vrátí (ospale) domů na večeři s Alexanderem … předávání tohoto znamení jako a včasný tip, jak jsme šli …

Mohl to být jen jeden z našich mnoha nejlepších dnů spolu. Pokud by to byl film, byl by to pomalu se pohybující se, evropská indie plná lásky o matce a dítěti, které si užívalo společnosti druhého a základní potěšení v životě.

Výlet tohoto týdne se týkal krásných výhledů a stříkající v blátivých kalužích, ale to je celý jiný blogový příspěvek!

*Ocel, měď, kolečka, perforovaný úhel, hliníková dráha, skleněné tyče, odlité omítky, křemenná lampa, bavlněné bonbóny, rakety třídy C, fontány, vibrační motor. Newport Harbor Art Museum, Newport Beach, Kalifornie.

Kupte si moji bestselleru v brožované podobě nebo zvuku

Moje debutová kniha je můj průvodce přežitím a prosperováním v práci a doma a využívá nahlédnutí do toho, jak vytvořit digitální službu nebo se vrátit k práci s důvěrou.

Mumboss: Průvodce upřímným maminkou k přežití a prosperování v práci a doma (UK 2. vydání)

K dispozici na Amazonu nebo Audible

Pracovní maminka: Váš průvodce přežíváním a prosperováním v práci a doma (US/Canada Edition)

K dispozici 8. září 2020. Koupit nyní na Amazonu

Líbí se vám, co jste četli? Tak proč nesledovat Vicki na Facebooku, Twitteru, YouTube, Pinterestu a Instagramu

Nikdy nezmeškáte příspěvek!

Přihlaste se k odběru čestného souboje pro můj týdenní e -mailový zpravodaj, kde sdílím své nové blogové příspěvky, tipy na blogování, pozvánky na události, soutěže a zprávy o mé nové knize. Nikdy nesdílím vaše osobní údaje s třetími stranami.

FacebooktwitterPiteresteMailTumblrshare

Leave a Reply

Your email address will not be published.